Retro :: To nie błahostka!

To nie błahostka! 
Korzystny wygląd to sprawa powodzenia i kariery! Dbajcie o piękną, świeżą, matową cerę, stosując stale delikatny, nieszkodliwy roślinny puder Abarid. 
puder ABARID 
Reklama prasowa, 1937.

***

Korzystny wygląd to sprawa powodzenia i kariery” to, przyznacie, dość niepoprawne politycznie stwierdzenie. Nie bardzo sobie wyobrażam, żeby mogło paść wprost we współczesnej reklamie. Nie znaczy to jednak, że nie wbija się nam tego do głów w formie obrazków – to atrakcyjni, pozbawieni kompleksów ludzie osiągają sukcesy, uśmiechają się zza szyby luksusowego samochodu, spędzają czas na ekskluzywnych  przyjęciach pod rękę z kimś równie miłym dla oka i dobrze ustawionym. Białe zęby prezentowane w hollywoodzkim uśmiechu, idealna cera, jędrne pośladki i uda bez najmniejszego śladu cellulitu. Wyglądyzm wyglądyzmem, nie da się jednak ukryć, że zwracamy uwagę na wygląd i zazwyczaj staramy się to i owo poprawić lub podkreślić, czego najlepszym dowodem jest to, że trafiliście na mój blog i właśnie czytacie ten tekst.


Zobacz też:

Podziel się!

4 komentarze:

  1. Niech teraz takie reklamy będą, proszę:).

    OdpowiedzUsuń
  2. Odwieczne pytanie brzmi: dla kogo to robimy? Dla innych kobiet czy facetów ? ;) zapraszam do siebie

    OdpowiedzUsuń
  3. Wygląd wyglądowi nierówny. Walnęłam truizmem, ale chodzi mi o to, ze jest różnica między człowiekiem niepięknym, a człowiekiem zaniedbanym. Można mieć nieregularne rysy twarzy, cechy odbiegające od kanonu urody i być jednocześnie człowiekiem w pewien sposób atrakcyjnym. Zadbana cera, brak otyłości, zadbane zęby, dobra kondycja, czyste paznokcie - to może mieć każdy. I to naprawdę wiele, wiele daje.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój kometarz :)