Domowe wybielanie zębów z Dr Martin Schwarz – czy to działa?

Zawsze marzyłam o idealnych, białych zębach, chociaż pomijając kwestie ortodontyczne, mój naturalny odcień zębów tragiczny nie jest, a do tego bardzo o nie dbam, stosuję dobre pasty, używam szczoteczki sonicznej. Podejść do domowego wybielania zębów robiłam już kilka, jednak zawsze były to w miarę dostępne cenowo środki drogeryjne. Efekty, owszem, były, jednak bardzo subtelne i prawdę mówiąc, byłam przekonana, że na więcej liczyć nie mogę. Z błędu wyprowadzono mnie niedawno, kiedy w otrzymałam propozycję przetestowania profesjonalnego preparatu do wybielania zębów.


Preparat wybielający do zębów Expert 38 Dr. Martin Schwarz

W moje ręce trafił zestaw marki Dr. Martin Schwarz, składający się ze specjalistycznego antybakteryjnego żelu do bioscalingu (usuwania kamienia nazębnego), nakładek na zęby Flexi Trays oraz wybielającego preparatu EXPERT 38%. Muszę przyznać, że opakowania robią wrażenie. Estetyczne, starannie wykonane, z holograficznymi plombami, które dają pewność, że nikt nie dobrał się wcześniej do zawartości. Ulotki są niezwykle szczegółowe, a instrukcje jasne.
Przed wybielaniem należy zęby skontrolować i wyleczyć, jeśli jest taka potrzeba. Podczas kontroli dentysta nie znalazł żadnych problemów, mogłam więc wystartować.


Dr. Martin Schwarz Antybakteryjny żel do zębów Bioscaling

Antybakteryjny żel do zębów Bioscaling jest preparatem do samodzielnego usuwania płytki nazębnej, potocznie zwanej kamieniem nazębnym oraz jej zapobieganiu. Co ważne, zabieg jest bezinwazyjny i bezpieczny dla szkliwa. Żel Bioscaling ma również właściwości antyseptyczne – zwalcza bakterie, wirusy i grzyby podróżujące na gapę w jamie ustnej.


Dr Martin Schwarz Bioscaling Żel do usuwania płytki nazębnej
Dr Martin Schwarz Bioscaling Żel do usuwania płytki nazębnej
Dr Martin Schwarz Bioscaling Żel do usuwania płytki nazębnej
Dr Martin Schwarz Bioscaling Żel do usuwania płytki nazębnej


Jak to działa? Preparat Bioscaling eliminuje kolonie bakterii i mikroorganizmów, które nieusuwane ulegają procesowi mineralizacji i w ten sposób prowadzą do powstawania kamienia nazębnego, z którym rozprawić może się tylko stomatolog podczas zabiegu scalingu. Ponadto preparat przywraca naturalne pH w jamie ustnej, wspomagając zachowanie prawidłowej higieny.

Czy to trudne? Nie! Preparat stosuje się co 3-4 dni w cyklu 12-14-dniowym – jeśli używamy termokurczliwych nakładek. Możliwe jest też aplikowanie za pomocą szczoteczki do zębów (wolę to rozwiązanie), wówczas żeli stosujemy raz dziennie co 1-2 dni przez dwa tygodnie, jednak nie częściej niż 5 razy w tygodniu. Przed kolejnym cyklem producent zaleca tydzień przerwy.

W pierwszym odruchu chciałam zrezygnować z użycia żelu do bioscalingu. W końcu byłam bezpośrednio po wizycie u specjalisty, który uznał, że soniczną szczoteczką czyszczę zęby tak skutecznie, że nie powstała na nich płytka nazębna, którą należałoby usunąć. Postanowiłam jednak spróbować, bo doczytałam, że to zabieg, który jednak przed wybielaniem dobrze przeprowadzić i muszę przyznać, że żel wygładził zęby i delikatnie je wygładził już za pierwszym razem. Później stosowałam żel na szczoteczkę do zębów, nie w nakładkach, bo trzeba je nałożyć na 30 minut, a przy małym dziecku to nie lada wyczyn. Jak powiedzieć z nakładkami „nie biegaj!”? ;) Dwie do pięciu minut szczotkowania są już do zrobienia.

Pudełko zawiera dwie strzykawki, po 5 ml każda. Jak informuje producent, wystarczają one na 4-10 sesji usuwania płytki nazębnej z obu łuków zębowych z wykorzystaniem nakładek, lub na 20-25 sesji, jeśli korzystamy ze szczoteczki do zębów.Dr. Martin Schwarz Flexi Trays (Termokurczliwe nakładki na zęby)★

Wspomniałam wyżej o nakładkach na zęby, pora na więcej informacji. Termokurczliwe nakładki na zęby – Flexi Trays marki Dr. Martin Schwarz – stosowane są do rozprowadzania na zębach różnego rodzaju produktów stomatologicznych, jak żele wybielające, antybakteryjne itp. w warunkach domowych, jako odpowiednik profesjonalnych szyn dentystycznych. Wykonane są z najwyższej jakości składników i nie zawierają BTA, ftalanu i innych szkodliwych substancji, nie wydzielają też substancji toksycznych podczas formowania termicznego i użytkowania.


NakŁadki termokurczliwe do wybielania zębów w domu Dr. Martin Schwarz
NakŁadki termokurczliwe do wybielania zębów w domu Dr. Martin Schwarz
NakŁadki termokurczliwe do wybielania zębów w domu Dr. Martin Schwarz
NakŁadki termokurczliwe do wybielania zębów w domu Dr. Martin Schwarz


Jak dopasować nakładki do kształtu swoich zębów?
Proces jest bardzo prosty. Wystarczy umieścić nakładkę w gorącej wodzie na 5-8 sekund, następnie nałożyć na zęby, żeby tworzywo dopasowało się do ich kształtu. Aby utrwalić formę, zanurzamy nakładkę w lodowatej wodzie. Lojalnie jednak ostrzegam, bo zaznacza to na swojej stronie nawet polski dystrybutor, że dopasowanie nakładek nie będzie tak precyzyjne, jak szyna wykonana na zamówienie u stomatologa. Swoją drogą jako dziecko kilkakrotnie miałam brany wycisk, na podstawie którego ortodonta tworzył ruchomy aparat ortodontyczny, i nie wspominam tego dobrze.

Warto pamiętać, że nakładki nie są inwestycją na długo, bo mają określoną żywotność. Przeznaczone są do maksymalnie pięciu sesji aplikacji żeli dentystycznych.


Dr. Martin Schwarz EXPERT 38%★

Preparat Dr. Martin Schwarz EXPERT 38% to żel o intensywnych właściwościach wybielających. Jak zapewnia dystrybutor, zapewnia on rezultaty porównywalne z uzyskiwanymi podczas specjalistycznego wybielania z lampą w gabinetach stomatologicznych. Przyznaję, że wybielania z lampą po prostu się bałam, odradzała mi to swego czasu nawet dentystka, do której chodziłam, mówiąc, że nadwrażliwość zębów po zabiegu bywa nie do zniesienia.


Preparat wybielający do zębów Expert 38 Dr. Martin Schwarz
Preparat wybielający do zębów Expert 38 Dr. Martin Schwarz


Żel Dr. Martin Schwarz EXPERT 38% zawiera nadtlenek karbamidu w optymalnie dobranym stężeniu. Żel pozwala na skuteczne, bezpieczne dla zębów i szkliwa, a przede wszystkim szybkie wybielanie zębów – efekt rozjaśnienia widoczny jest już po pierwszych, trwających tylko 30 minut, sesjach. U siebie rozjaśnienie zauważyłam już po pierwszym użyciu. Producent zapewnia, że końcowy rezultat całego cyklu wybielania (nie dłuższego niż 12 dni) to rozjaśnienie zębów o 4-8 odcieni.


Preparat wybielający do zębów Expert 38 Dr. Martin Schwarz
Preparat wybielający do zębów Expert 38 Dr. Martin Schwarz
Preparat wybielający do zębów Expert 38 Dr. Martin Schwarz
Preparat wybielający do zębów Expert 38 Dr. Martin Schwarz


Jak stosować Żel Dr. Martin Schwarz EXPERT 38%?
Po pierwsze zęby trzeba starannie umyć. Następnie do nakładek nałożyć odpowiednią ilość żelu. Producent zaleca, aby na każdy ząb w nakładce umieścić kuleczkę średnicy 3-4 mm. Ilość żelu ma być na tyle duża, żeby pokryć cały ząb od zewnętrznej strony, jednak na tyle mała, żeby nie wypłynął na dziąsła. Nakładki nakładamy na zęby. Jeśli żel wypłynie na błony śluzowe, należy go od razu zetrzeć – palcem, chusteczką, wacikiem, patyczkiem kosmetycznym, co mamy pod ręką. Nakładki z żelem trzymamy 20-30 minut (nie dłużej, nie wpłynie to w żaden sposób na efekt wybielania). Po upływie tego czasu nakładki wyjmujemy, oczyszczamy z resztek preparatu, a jamę ustną dokładnie płuczemy i nie jemy, nie pijemy, nie palimy przez minimum 2 godziny, a przez 24 godziny od wybielania unikamy wszelkich barwiących napojów (kawa, czerwone wino) i potraw (np. buraki).

Producent informuje, że najlepszy efekt można uzyskać, powtarzając sesje wybielania od kilku do kilkunastu razy w trybie maksymalnie raz dziennie, co 1-3 dni.


Zestaw wybielający zęby Dr. Martin Schwarz
Zestaw wybielający zęby Dr. Martin Schwarz
Zestaw wybielający zęby Dr. Martin Schwarz


Jakie są moje doświadczenia?
Żel jest gęsty i dość lepki. Muszę przyznać, że dozowanie go do nakładek nie było dla mnie łatwe. Nie potrafiłam dozować żelu równomiernie, choć zapewne można nabrać wprawy. Trudno było mi utrafić z odpowiednią ilością żelu. Za pierwszym razem w okolicach górnej jedynki wypłynęło mi go odrobinę na dziąsło i wystarczyło kilka sekund, zanim zdążyłam żel zetrzeć, a już powstała ranka.

Szybko jednak zorientowałam się, że pomimo względnie dobrego dopasowania nakładek, żel o wiele słabiej dociera do niektórych zębów, między innymi prawej dolnej jedynki, która jest trochę cofnięta w stosunku do pozostałych zębów. Nie dość, że cofnięta, więc automatycznie, pozostając nieco w cieniu, wydaje się ciemniejsza, a jeszcze z mniejszymi szansami na wybielenie. Zastanawiałam się, jak ten problem rozwiązać i znalazłam dobry sposób. Na ten nieszczęsny ząb nakładałam żel bezpośrednio, przy użyciu patyczka kosmetycznego. Na to nakładki. Gdzieś w połowie całej przygody z wybielaniem zaczęłam postępować tak ze wszystkimi zębami – rozprowadzałam żel bezpośrednio na zębach i zakładałam nakładki Flexi Trays. Podkreślam jednak, że nie jest to sposób zalecany przez producenta, technikę tę stosowałam na własną odpowiedzialność, dbając bardzo o to, by żel nie miał kontaktu z wewnętrzną częścią warg czy dziąsłami. Udało się całkiem nieźle – zęby równomiernie pokryte żelem wybielającym, nie było też wpadek z wypływaniem specyfiku na dziąsła.

Czy wybielanie spowodowało u mnie nadwrażliwość zębów?
Skłamałabym, mówiąc, że nie. Na szczęście było to krótkotrwałe – zaledwie parę godzin i to dopiero przy piątej sesji wybielania. Spodziewałam się, że nadwrażliwość będzie polegała na reagowaniu zębów na zimne czy gorące napoje i potrawy, kwaśne owoce etc., tymczasem zęby po prostu trochę mnie kłuły i były jakby nie moje, jeśli tak mogę to wytłumaczyć.

Czy jestem zadowolona z efektów?
Bardzo! Najbardziej cieszy mnie to, że widzę je nie tylko ja. Oczywiście trzeba pamiętać, że oczekiwania trzeba mieć realistyczne. Zęby można mocno rozjaśnić, nie należy jednak spodziewać się zębów białych jak kartka papieru. Tutaj ogromne znaczenie ma po prostu nasz naturalny odcień zębów. Moje białe nie są, raczej kremowe, ale wyglądają naprawdę ładnie i jestem szczęśliwa, że mogłam doprowadzić je do takiego stanu.

Produkty marki Dr Schwarz dostępne są w sklepie online marki:

Macie jakieś doświadczenia z domowym lub w ogóle wybielaniem zębów?
Jakie były efekt? Co się sprawdziło?


Bez względu na to, jak dany kosmetyk do mnie trafił, opisuję wrażenia z jego stosowania całkowicie szczerze. Pamiętajcie, że siłą rzeczy są to opinie osobiste, więc subiektywne. Nie mogę zagwarantować, że dany kosmetyk sprawdzi się u kogoś innego. Produkty, które przysłano mi do wypróbowania, oznaczam symbolem ★.

2 komentarze:

  1. Wybielałam kiedyś zęby w domu zestawem Rapid White. Efekt był, ale bardzo krótkotrwały. Moje zęby zrobiły się w ostatnim czasie wrażliwe i nie mogę ich wybielać.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój kometarz :)