Jestem piękna, bo...
– Kampania NaroDove Piękno

Pamiętacie kampanię "Odkryjmy w sobie piękno" czy "Nieśmiałą kamerę Dove"? 11 maja ruszyła kolejna ogólnopolska kampania NaroDove Piękno, będąca kontynuacją prowadzonej przez Dove misji przełamywania stereotypów postrzegania kobiet i zachęcającej do samoakceptacji. CZYTAJ DALEJ >> Kampania NaroDove PięknoCZY UWAŻAMY SIĘ ZA PIĘKNE?Według badań przeprowadzonych przez markę Dove, zaledwie 6% Polek uważa się za piękne, a aż 59% za przeciętne. Czy to nie przygnębiające? Dlaczego ponad połowa kobiet w Polsce uważa się za przeciętne, chociaż każda jest inna?


Kobiece piękno oczami Polek - raport Dove


71% Polek otwarcie przyznało, że czują społeczną presję związaną z koniecznością bycia piękną. Wskaźnik ten jest jeszcze wyższy w grupie młodych kobiet - 85% (w przypadku Polek w wieku 15-24 lat). Zaledwie 1/4 respondentek (25%) przyznała, że ten problem jej nie dotyczy. 
KAMPANIA NARODOVE PIĘKNOTeraz Polki mają głos. Mogą powiedzieć: tak, jestem piękna! Oczywiście niekoniecznie chodzi o atrybuty związane z wyglądem. Przyłączcie się do akcji NaroDove Piękno, wejdźcie na stronę idoveyou.pl/narodovepiekno i wyraźcie swoją aprobatę dla kampanii, klikając przycisk "Popieram".
MANIFEST NA T-SHIRCIEA jeśli macie pomysł na manifest, chcecie rozwinąć hasło "Jestem piękna, bo..." i zdradzić swój sposób na piękno, zaprojektujcie swój T-shirt na stronie akcji. Może inspiracją okaże się manifest Doroty Wellman, ambasadorki kampani NaroDove Piękno, który autorka określa mianem "kobiecej deklaracji wiary":


 • Jestem piękna, bo lubię i akceptuję siebie
 • Jestem piękna, bo jestem sobą i znam swoją wartość
 • Jestem piękna, bo jestem mądra i zaradna
 • Jestem piękna, bo jestem Polką
 • Jestem piękna, bo jestem optymistką i kocham życieNaroDove Piękno - Dorota WellmanSpośród osób, które dołączą do akcji, codziennie Dove będzie losować 85 T-shirtów z manifestami, w sumie będzie ich aż 1200. T-shirty będzie można też kupić w sklepie internetowym.
Felieton Doroty Wellman


"Zwracam się do kobiet młodych i starych. Niskich i wysokich. Grubych i chudych. Do blondynek, brunetek i rudych. Do tych, które mają włosy długie lub krótkie. I tych, które mają włosy naturalne lub farbowane. I do tych, które włosy straciły. Do dziewczynek, nastolatek, panien, mężatek i wdów. 
Wszystkie jesteście piękne. Nie ma kobiet idealnych, a kobiecości nie mierzy się w centymetrach i kilogramach. Nie ważne co myślą o nas inni, ważne jest to, co myślimy o sobie! Zacznijmy się lubić i akceptować siebie. Dbajmy o duszę i ciało. Od tego powinna się zacząć nasza praca nad sobą. 
Nie warto porównywać się do kogoś. Gwiazdy na okładce wygładzonej i wyszczuplonej przez grafików. Do zawsze idealnej, pięknie ubranej i umalowanej pani z telewizji. Nie każda z nas musi być modelką i mieć idealne 90/60/90. Spójrzmy na siebie życzliwym okiem. Znajdźmy dobre strony, zobaczmy w sobie dobre i piękne cechy. Poznajmy swoją wartość. 
Zaczynamy, to nie jest takie trudne! Jestem silna. Tyle umiejętności opanowałam, tyle rzeczy wiem, tyle potrafię zrobić. Jestem pracowita. Radzę sobie z trudnościami. Pracuję zawodowo, mam dom na głowie. Umiem to wszystko połączyć. Kto tak potrafi? Ja! 
Pokochaj siebie. Przecież jesteś dla siebie najbliższym człowiekiem. Patrz na świat optymistycznie. Ciesz się każdą chwilą. Czarną kawą o poranku, ramionami mężczyzny, w których można utonąć i schować nos. Kwiatami na stole. Sukcesem w pracy i rysunkiem dziecka. Słonecznym dniem, przeczytaną książką, rozmową z przyjaciółmi, nowo zdobytą umiejętnością. Nowym słówkiem z angielskiego. Bierz to życie w ramiona i przytulaj mocno. 
Polko, Rodaczko jesteś piękna. Uwierz w to!"*


* Felieton Doroty Wellman pochodzi z materiałów prasowych Dove.


***


A ja?Jestem piękna, bo wiem, czego chcę.
Jestem piękna, bo wiem, czego nie chcę. 
Jestem piękna, bo potrafię przetrwać niejedną burzę.
Jestem piękna, bo nie stoję w miejscu.


Podziel się!

1 komentarz:

Dziękuję za Twój kometarz :)