Zapachy :: Chwilowa wiosna – AVON EVE Truth

Ostatni dzień lutego, a za oknem zupełnie jak nie luty. Niepotrzebne podkute buty, słońce świeci, ptaszki ćwierkają. Poszłabym na spacer, ale na razie muszę wyczarować sobie wiosnę w domu, najlepiej zapachem. 


AVON Eve Truth EDP

Najnowszy zapach marki AVON należy do linii EVE. Poprzednie propozycje z tej linii – Confidence, Alluring i Elegance – niezbyt wpisały się w mój obecny gust. Na marginesie, EVE Elegance to dawny zapach Femme, o którym pisałam w 2014 roku (jak ten czas pędzi!) – dzisiaj podoba mi się mniej niż wtedy. 


AVON Eve Truth EDP
AVON Eve Truth EDP


Wodę perfumowaną AVON EVE Truth★ zamknięto we flakonie, który prezentuje się bardzo ładnie – wykonany z fasetowanego szkła mieni się kolorami i wygląda bardzo szlachetnie.

Autorem kompozycji jest Laurent Le Guernec. Nie jest to w żadnym stopniu zapach odkrywczy, nowatorski, rzucający na kolana. Jest ...avonowy. Całkowicie niekontrowersyjny, nieskomplikowany, bezpieczny i nieobowiązujący. Według opisów EVE Truth otwiera się owocową nutą karamboli (jak pachnie karambola? jadłam, ale zapachu zupełnie nie kojarzę!). Nie czuję tej owocowości w ogóle, w moim odczuciu od razu wchodzą kwiaty: soczyste, wilgotne, kwiaciarniane frezje i odrobina piwonii wymieszane z odrobiną liściastej zieleni, wszystko podbite bardzo subtelnym cedrem. Całość jest delikatna, zwiewna i na szczęście nieprzesłodzona. Jest tu odrobina charakterystycznej dla AVON metaliczności, jednak na tyle dyskretna, że zupełnie mi nie przeszkadza.

Byłby to naprawdę przyjemny zapach na wiosnę i bardzo żałuję, że ma tak słabe parametry. Na skórze trwa krótko, chociaż to woda perfumowana. Jest smutnie bliskoskórna, nie unosi się obłoczkiem wokół ciała, a właśnie tego typu zapachy w moim odbiorze potrzebują przestrzeni i powietrza – wówczas najpiękniej rozkwitają. Paradoksalnie muszą być dość trwałe, żeby mogły być ulotne... Żeby mijana na ulicy osoba pomyślała mmm, jak pięknie zapachniało wiosną. Tymczasem, żeby cokolwiek poczuć, trzeba wcisnąć nos w nadgarstek i w dodatku ma się na to niewiele czasu od rozpylenia na skórze. Jedyne wyjście to nosić ze sobą flakon i odnawiać zapach co godzinę, żeby wiosna trwała.

Woda perfumowana AVON EVE Truth dostępna jest w sprzedaży od katalogu 3/2019. Cena katalogowa to 59,99 zł/ 50 ml lub 9,90 zł/ 10 ml (perfumetka), jednak – jak to w AVON – warto zapolować na promocję. Linię uzupełnia dezodorant w sprayu (9,99 zł/ 75 ml) i balsam do ciała (9,99 zł/ 150 ml). 


AVON EVE Truth EDP
Nos: Laurent Le Guernec
Rok wydania: 2019

Wąchałyście AVON EVE Truth? Co sądzicie?
Czym będziecie pachnieć tej wiosny?


★ Współpraca reklamowa. Kosmetyk otrzymałam do wypróbowania od firmy Yves Rocher.
Bez względu na to, jak dany kosmetyk do mnie trafił, opisuję wrażenia z jego stosowania całkowicie szczerze. Pamiętajcie, że są to opinie osobiste, więc subiektywne. Nie mogę zagwarantować, że dany kosmetyk sprawdzi się u kogoś innego.

7 komentarzy:

Dziękuję za Twój kometarz :)