Najpraktyczniejsze prezenta, czyli poradnik prezentowy last minute

Jak co roku, zapraszam na poradnik prezentowy last minute, w którym znajdziecie pomysły na prezent dla każdego.


DLA CAŁEJ RODZINYKażdy członek rodziny doceni praktyczny upominek w postaci ciepłych wygodnych wyrobów firmy Bata. Wełniane skarpetki męskie, pończoszki dziecięce, damskie jedwabne lub bawełniane pończoszki, a także pantofle z mocnej sierści wielbłądziej.

Ciepło opatulona rodzina ucieszy się również z nowego patefonu Nowo-Fonograf Pathe, który „oddaje śpiew, muzykę i deklamację czyściej, wyraźniej i subtelniej od najdroższego gramofonu, przyczem nie szumi”.

Można też zanurzyć się w lekturze. Księgarnie kolejowe Towarzystwa Ruch oferują „piękne powieści” od 300 do 500 stron w cenach od 1 do 2 złotych. Ciekawe pozycje po cenach zniżonych znajdziemy też na gwiazdkowym bazarze taniej książki dekorowanym przez artystów warszawskiej ASP.


reklama prasowa, 1932
reklama prasowa, 1906
reklama prasowa, 1932
reklama prasowa, 1932

DLA POSIADACZY DZIECI, PSÓW, KOTÓWDla domostw zamieszkanych przez niesforne dzieci, psy czy koty najmilszym i najtańszym podarkiem będą kaktusy w cenie na święta zaniżonej. Komponent edukacyjny („A mówiłam, nie dotykaj!”) gratis.


reklama prasowa, 1932DLA PANAZamiast 12 rubli za zaledwie 3.75 zamówić można dla pana wykwintny i trwały zegarek kieszonkowy z prawdziwego złota francuskiego, nieodróżniający się od zegarka za 100 rubli. Do zegarka otrzymamy bezpłatnie łańcuszek, brelok i woreczek zamszowy.

Jeśli jednak zależy nam na marce, zegarki Omega – złote, srebrne i z różnego metalu, dające „rezultaty dotąd przez żadne inne zegarki nieosiągnięte” (cokolwiek to znaczy) – po cenach fabrycznych kupimy w Sosnowcu u Furstenberga. 


reklama prasowa, 1906
reklama prasowa, 1906DLA PANI


Najpraktyczniejszy podarek na gwiazdkę dla pani, która powinna zacząć dbać o sylwetkę, to polecany już kiedyś „Punkt-Roller” – aparat do masażu ze skutecznie działającymi przyssawkami kauczukowymi. Do nabycia w każdym sklepie sanitarnym. Dobrym pomysłem może być też Massage-Roller Salome, który „uszczupla bez dyety” lub Punkt-Roller do masażu twarzy, zapobiegający „policzkom zwisającym”.

Pani można również podarować urodę w postaci flakonu wody do twarzy Scherk, która „nie stwarza złudnych pozorów piękności” i stanowić będzie „podarek radosny na szereg tygodni”.


reklama prasowa, 1927
reklama prasowa, 1938
PS. DROGIE PANIE, PAMIĘTAJCIE!!!


„Po wieczerzy wigilijnej każdy palacz radośnie powita najmilszą sercu jego Kolekcję Papierosów Polskiego Monop. Tytoniowego. O tem nie może zapominać Pani Domu.

reklama prasowa, 1932

Prezenty gotowe?
Zamierzacie skorzystać z moich rekomendacji? :DBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój kometarz :)