Retro :: Policzki zwisające

PUNKT-ROLLER, reklama prasowa 1928


"PUNKT-ROLLER" DO MASAŻU TWARZY 
Osoby otyłe muszą stale o tem pamiętać, by wzmacniać swe mięśnie twarzy i usuwać nadmiar tłuszczu z policzków i okolicy brody. Szczególnie u osób silnie rozwiniętych występuje już wcześnie podbródek oraz wytwarzają się t. zw. policzki zwisające, które powoli zniekształcają całą twarz, powodując zmarszczki, bladość i wiotkość cery. Zmarszczki te są znowu powodem słabości mięśni twarzy. Słabe umięśnienie jest przyczyną niedostatecznego krwiobiegu. 
Nasz nowy Punkt-Roller do masażu twarzy, zaopatrzony miękkiemi ssawkami kauczukowemi, pobudza cyrkulację i ożywianie skóry, usuwa nadmierną ilość tkanki tłuszczowej podskórnej, napełnia i wzmacnia mięśnie twarzy. Cera drogą naturalną dzięki silnemu przekrwieniu oraz odżywieniu staje się świeżą, młodocianą, gładką i czystą. Wzmożony krwiobieg i przekrwistość objawia się w 1-1 1/2 godziny po masażu i tutaj leży sukces naszego Punkt-Rollera. Cena zł. 16.50. Punkt-Roller do masażu twarzy jest do nabycia we wszystkich składach, sprzedających Punkt-Rollery.
Reklama prasowa, 1928. 


***

Szkoda, że ilustracja nie bardzo pokazuje jak ten przyrząd wyglądał, bo jestem go bardzo ciekawa, chociaż raczej bałabym się go użyć. W sumie sama koncepcja wzmacniania mięśni twarzy głupia nie jest i wierzę, że może dawać efekty (warto zbadać temat ćwiczeń mięśni twarzy, na YouTube jest wiele filmów instruktażowych). Swoją drogą "t. zw. policzki zwisające" grożą nie tylko "osobom silnie rozwiniętym" (cóż za piękny eufemizm, jeden z lepszych, z jakimi się spotkałam!) – grawitacja działa na wszystkich. Strasznie podoba mi się też ostatnie zdanie, tj. "Punkt-Roller do masażu twarzy jest do nabycia we wszystkich składach, sprzedających Punkt-Rollery." Czyli gdzie konkretnie?
Podziel się!

9 komentarzy:

 1. osoby silnie rozwinięte, leżę :D

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja nie skojarzylam :D
  Myslalam ze o muskulature chodzi :D
  Faktem jest ze nie skupilam sie na tym, bo moze bym i wymyslila, ale dopiero jak przeczytalam ze to eufemizm w komentarzu Autorki to skojarzylam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cóż... Reklama dźwignią handlu xD Ale eufemizmy piękne :D

  OdpowiedzUsuń
 4. taki masażer ma w swojej ofercie the body shop ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Też mi się podoba zwrot "osoby silnie rozwinięte" :D Hahaha uwielbiam posty z serii Retro :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobre :) Kiedyś język był taki dosadny i nikt się nie obrażał ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. haha niesamowicie napisane :D !!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój kometarz :)