Na pewno wiesz, jak wyglądasz?

Pamiętacie, jak niewiele kobiet uważa się za piękne? Tylko dwa procent! Wady, w dodatku wyolbrzymione lub urojone, wymieniamy bez mrugnięcia okiem, dużo trudniej jest nam wymienić zalety (odsyłam do tego filmu). 

Dove kontynuuje akcję uświadamiania kobietom, że często bywają swoim najgorszym krytykiem. Tym razem przeprowadzony został ciekawy eksperyment społeczny. Współpracujący z FBI specjalista od portretów pamięciowych Gil Zamora rysował kobiety według ich wskazówek (w sumie to coś w rodzaju autoportretu). Później ta sama osoba była rysowana ponownie, ale na podstawie informacji podanych przez inną osobę. Przepaść między portretami to najlepszy dowód na to, jak bardzo jesteśmy same dla siebie nieprzychylne, krytyczne, z jak wielu atutów nawet nie zdajemy sobie sprawy. Wynikiem eksperymentu zaskoczony był sam rysownik – Kiedy poproszono mnie o wzięcie udziału w eksperymencie Dove, nie zdawałem sobie sprawy, że te dwa portrety mogą się tak bardzo różnić. Poruszyły mnie emocjonalne reakcje kobiet oglądających portrety umieszczone obok siebie. Jestem pewien, iż wiele z tych odważnych kobiet zdało sobie sprawę ze zniekształconego obrazu siebie, jaki mają w świadomości i który znacząco wpływał na różne sfery ich życia.
Tak, to film przygotowany przez duży koncern, ale pokazuje coś naprawdę ważnego. Ciągle mówi się o tym, że media kreują nierealistyczny obraz kobiety, tymczasem nasze wyobrażenie o nas samych też może znacząco mijać się z rzeczywistością... Jesteśmy ładniejsze, niż nam się wydaje. Pamiętajcie o tym!


Podziel się!

21 komentarzy:

 1. Ostatnie zdanie twojego posta utkwiło mi w myślach :)To naprawdę przykre, że aż tyle kobiet uważa się za nieatrakcyjne...

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podobają mi się kampanie reklamowe Dove - są o prawdziwych kobietach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzialam! Kampania jest poruszajaca... Jestesmy dla siebie zdecydowanie zbyt surowi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam kampanię Dove Real Beauty - robią kawał dobrej roboty, szkoda tylko, że są jedną taką firmą a a cała reszta promuje nienaturalne, wyretuszowane piękno. To niszczy psychikę kobiet jak i zmienia oczekiwania mężczyzn niestety... prawdziwe piękno jest poza okładkami gazet...

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta reklama jest taka szczera, prawdziwa... I daje Nam do myślenia...

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkice tych kobiet zrobiły na mnie wrażenie. Uśwaidomiłam sobie, że gdybym była na miejscu jednej z nich, z całą pewnością opisywałabym siebie w taki sam sposób...

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne. Może to zabrzmi dziwnie, ale dla mnie taką kuracją samooceny była ciąża i poród. Od kiedy urodziłam synka czuję się dużo lepiej w swoim ciele, bardziej się sobie podobam i bardziej siebie akceptuję. Choć zupełnie nie wiem dlaczego :) Polecam ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Popieram rpzesłanie - jesteśmy piękne, naprawdę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kurcze musze przyznać, że aż troche wzruszyłam sie oglądając ten filmik. Przesłanie jest bardzo piękne i każda kobieta (czy mężczyzna) powinna sobie wziąć je do serca. Super, że zamieściłaś ten post, bo sprawił, że mam jeszcze lepszy humor :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Miałam ciarki oglądając ten filmik. W końcu ktoś zrobił coś sensownego.

  OdpowiedzUsuń
 11. Cudowny pomysł z tymi portretami, sama chciałabym uczestniczyć w takim eksperymencie, już nawet mogę sobie wyobrazić swoją własną karykaturę;) Ale miło byłoby zobaczyć jak widzą nas inni:) Bardzo poruszający filmik:)

  OdpowiedzUsuń
 12. O świetne :)
  Miło się ogląda oraz czyta Twojego bloga ;)
  zapraszam do siebie ;)
  strongmusic-ag.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawy film. Wzruszyłam się. Te szkice, różne obrazy tej samej osoby. I dziwne, że inni widzą nas lepiej niż my sami. Ja z wiekiem większą wagę przywiązuję do dbałości o siebie, ale i mniej rzeczy mi przeszkadza w mym wyglądzie. Jestem dla siebie bardziej wyrozumiała.

  OdpowiedzUsuń
 14. wzruszyłam się... i na pewno jest w tym wszystkim bardzo dużo prawdy

  OdpowiedzUsuń
 15. Niesamowite !!! i poruszające ...

  OdpowiedzUsuń
 16. widziałam już wcześniej ten filmik ;))

  OdpowiedzUsuń
 17. A podobno w lustrze widzimy się ładniejsze niż w rzeczywistości : D

  OdpowiedzUsuń
 18. Widziałam ten film kilka dni wcześniej i bardzo mnie poruszył. Same dla siebie jesteśmy najgorszymi krytykami i w głowie kreujemy nieprawdziwy obraz samych siebie, często daleko odbiegający od rzeczywistości i to niestety w tę stronę co nie trzeba. To przykre, że nie potrafimy docenić własnej urody, uroku, czy innych cech, dzięki którym jesteśmy piękne i niepowtarzalne.

  OdpowiedzUsuń
 19. Myślę, że u mnie bardzo trudno zmienić mój obraz siebie ponieważ, wiem, że nie jestem do końca pozytywnie postrzegana przez innych

  OdpowiedzUsuń