Retro :: Jakim sposobem można osięgnąć piękny biust
Jakim sposobem można osięgnąć piękny biust. 
Pięknie harmonijnie rozwinięte piersi stanowią drogocenną ozdobę kobiety i służą jednocześnie, jako oznaka zdrowej i pięknej budowy ciała. 
Kobiety które pod tym względem zostały pokrzywdzone przez naturę, mogą poprawić swą figurę przy pomocy pigułek MARBOR (Pilules Marbor), – środka wzmacniającego, używanego z powodzeniem przez paryżanki i damy całego świata. – Pigułki te wywierają znakomity wpływ na zdrowie wogóle, w szczególe zaś dodatnio wpływają na wzmocnienie, rozwój i odrodzenie piersi u kobiet i dziewcząt. – Dzięki ich życiodajnemu działaniu w krążeniu krwi i w składzie jej w okolicy piersi następuje poprawa, dzięki czemu piersi rozwijają się w sposób naturalny i nabierają sprężystości. – Jednocześnie znikają też zapadłości, wystające kości, ogólny zaś wygląd piersi nabiera harmonijne proporcyonalności; żadne z zewnątrz działające preparaty nie mogą dać tak pomyślnych wyników. 
Cena pudełka z objaśnieniami rb. 3 kop. 50, przesyłka bezpłatnie.  
Produits Marbor, 5, Passage Verdau, Paryż. 
Sprzedaż w Petersburgu: Apteczny skład Biulera, Newski 49; w Moskwie: apteka Bruns, Marasejka; w Kijowie apt. Jurotat; w Wilnie i Odessie Dom Hand. Segal. i S-ka; w Warszawie: Spiess i Syn; w Tyflisie: Kaukaskie Farmaceut. T-wo.  
Reklama prasowa, 1911.

***

Takie cudo za jedyne trzy ruble i pięćdziesiąt kopiejek! Ale tak całkiem serio, polecam jednak znaleźć odpowiedni biustonosz.


Podziel się!

11 komentarzy:

 1. Haha, mam w zanadrzu takie reklamy, że naprawdę się zdziwisz!

  OdpowiedzUsuń
 2. Są już takie preparaty, które podobno działają, pisała o nich Marta jakiś czas temu:
  http://martafigluje.blogspot.com/2013/02/fast-breast-bemabiobody-ekspresowe.html

  OdpowiedzUsuń
 3. idealne dla kobiet pokrzywdzonych przez naturę - to nie było miłe! jak widać już wtedy producenci mocno zawyżali możliwości swoich specyfików :)
  pozdrawiam, A

  OdpowiedzUsuń
 4. Odrodzenie piersi, no, no. Jestem pod wrażeniem ;]

  OdpowiedzUsuń
 5. trochę brzmi jak reklama środka pogrubiającego :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też trochę podejrzewam, że może chodzić o jakiś środek pobudzający apetyt i powodujący tycie, a co za tym idzie, zwiększenie objętości ciała, więc również ukrycie wystających kości :D

   Usuń
 6. Usuwa wystające kości? Hm, to znaczy chyba, że je wyłamuje :D

  OdpowiedzUsuń
 7. 'Odrodzenie Piersi' - kocham to określenie :D - dobra, w każdym razie jest to okres zwiastujący Pozytywizm Piersi.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój kometarz :)