Retro :: Lęk przed starością...Lęk przed starością... 
Za najszczęśliwszemi godzinami stoi jako cień widmo przedwczesnej starości. Czyż nie można jej odsunąć?
Kto zawczasu rozpocznie racjonalną pielęgnację, będzie miał zawsze czystą, delikatną cerę. Krem Ideal Elida, beztłuszczowy krem na dzień, jest najskuteczniejszym środkiem w tej dziedzinie. Dzięki zawartości hamamelis ożywia i wygładza on cerę, powoduje zanikanie drobnych zmarszczek. Cera pozostaje młoda i świeża.
KREM IDEAL ELIDA
Zł 1.50 
Reklama prasowa, 1936. 

***

W sumie jestem ciekawa, kiedy starość jest przedwczesna, a kiedy w porę. Konserwuję się i stosuję „racjonalną pielęgnację” (szkoda, że nie mam kremu Ideal!), ale nie wiem, czy faktycznie odsuwa ona to „widmo”. Poza tym, czy starość nie może się okazać „najszczęśliwszemi godzinami”? Czy szczęście musi równać się młodości? Mam nadzieję, że nie i że dużo szczęścia jeszcze przede mną. Po cichutku urodzinowo życzę też sobie, żeby jednak jak najdłużej być w „rozkwicie wdzięków”, w końcu jestem próżną kobietą...  


Podziel się!


16 komentarzy:

 1. Przedwczesna jest na przykład wtedy, gdy mając 18 lat wygląda się, jak blisko czterdziestki...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wspomniany przeze mnie wyżej przypadek, postarzała naprawdę spora tusza, ale nadmierna szczupłość [takie wychudzenie, o to mi chodzi] - postarza chyba jeszcze bardziej.

   Usuń
  2. No to już patologia :) Ale cały czas się zastanawiam, w jaki magiczny sposób oceniamy po wyglądzie wiek? Jak to jest? Mamy w głowie jakąś skalę?

   Usuń
  3. Masz rację, skrajne sytuacje wagowe potrafią dodać lat!

   Usuń
  4. Chyba tak, mamy właśnie taką umowną skalę, która powstała na podstawie naszych obserwacji :)

   Usuń
  5. Ciekawe czy prowadzono jakieś badania w tej dziedzinie. Np. na ile trafnie ocenia się w ten sposób wiek.

   Usuń
  6. :*
   Nie spodziewałam się, że mi odpowiesz^^
   Przypomniało mi się, że wielokrotnie - np w listach gończych za bandziorami czy zaginionymi, używamy określeń typu "wiek około czterdziestki". Więc jest to jakoś "genetycznie" zakodowane w społeczności.

   Usuń
  7. Czemu miałabym nie odpowiedzieć? :D

   Fascynuje mnie to, tym bardziej, że sama też tak robię, ale zupełnie nie umiem stwierdzić, na jakiej podstawie. Czasem można się pomylić, np. mnie często ludzie "wyceniają" na moją korzyść, hehe, oby to trwało!

   Usuń
  8. O dokładnie! Coraz więcej dziewczyn tak wygląda :/

   Usuń
 2. Starość nigdy nie jest w porę. Ale to nie jest kwestia zmarszczek. Starość zaczyna się wtedy, kiedy czujesz, że bardziej pociąga Cię to, co było, niż to, co będzie. Kiedy zaczynasz żyć przeszłością - to jest starość.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kobieta w każdym wieku jest piękna jeśli jest spełniona.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli każdy byłby piękny i młody jaki to miałoby sens? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze znaleźliby się piękniejsi i młodsi, niż inni piękni i młodzi.
   Z resztą... w porównaniu z ludźmi Średniowiecza my już jesteśmy piękni i młodzi. To nie tylko kwestia wydłużonej młodości, ale i stanu skóry, zębów, poziomu deformacji fizycznych i kalectwa u przeciętnego człowieka. I co? Czujemy się piękni i młodzi? :)

   Usuń

Dziękuję za Twój kometarz :)